Lietuviškai

 

По-русски
Konsultacijos
internetu

17

2015.02
Straipsnis

Psichologo patarimai: kaip sutarti su anyta.

Psichologo patarimai: kaip sutarti su anyta.


Psichologo patarimai psichologas paslaugos psichologo konsultacijos psichologija psichologinė konsultacija geras psichologas psichologine pagalba psichologė psichologai KlaipėdojeKiekviena mergina svajoja ištekėti, tapti savo mylimojo žmona. Kai tai įvyksta, mes įgyjame ne tik kitą statusą, bet ir naujus giminaičius - vyro tėvus: uošvį ir uošvienę.

Vienoms jie tampa antraisiais tėvais, kitoms moterims – artimiausiais priešais. Tačiau pagrindinė kova užkariaujant jūsų vyro dėmesį bus su anyta, juk ji – jo mama, ir iki jūsų susitikimo, tikriausiai, buvo pats artimiausias žmogus.

Labai gaila, tačiau dažnai iš jaunų moterų galima išgirsti: „Jinai ji nuteikia prieš mane, prieš šeimą“, “Jinai trukdo mūsų santykiams“ ir t.t. Labai retai aš girdžiu teigiamus atsiliepimus: „Mes sugebėjome suprasti viena kitą“, „Ji – labai gera mūsų mama“, „Mano anyta – geriausia, ji puiki mūsų vaikų senelė...“

Tenka stebėti įvairius mamų ir marčių santykius, išgirsti priešingas nuomones ir aiškintis sudėtingiausias santykių krizes. Kaipgi sukurti gerus santykius ir sutarti su anyta gyvenant po vienu stogu? Būtent šiuo, daugeliui moterų rūpimu klausimu gali padėti psichologo – eksperto patarimai.

Be abejo anytos, kaip ir visi kiti žmonės, būna skirtingos: protingos ir kvailos, tolerantiškos ir vaidingos, amžinos namų šeimininkės, ir šiuolaikinės verslininkės. Tačiau joms visoms reikia palankumo, geranoriškų santykių, dėmesio ir pirmiausiai – pagarbos. Nepamirškite, jog visi nori, kad įvertintų jų pastangas, padėkotų už pastangas, pasidalintu džiaugsmu ir liūdesiu.

Optimaliausios ir veiksmingiausios santykių su anyta taktikos sukūrimo taisyklės yra šios:

1. Ribų nustatymas. Jūsų santykiai turi būti komfortabilūs abejoms pusėms. Patogiu momentu, ramioje aplinkoje pasakykite su kuo sutinkate, ir ko negalima pažeisti prie bet kokių aplinkybių. Tai gali būti susitarimas apie tai ko jūs pageidaujate, kas jums iš tiesų labai svarbu (vaikų auklėjimas, miegamojo baldų pasirinkimas, poilsio laikas, tvarka jūsų kambaryje, bute ir t.t.) Tai kas jums gali būti labai svarbu santykiuose su vyro mama – jai gali neturėti jokios reikšmės. Todėl svarbu kalbėtis ir apibrėžti savo ribas, ir būtinai reikia patikslinti svarbias anytai sąveikos ir tolimesnio bendravimo puses. Gerbiant jos interesus jums atsiras galimybė turėti ir ginti savo interesus.

2. Priėmimas. Būtent šis punktas daugeliui gali sukelti vidinį pasipriešinimą, tačiau kartu ir labai jums padėti. Kalbame apie tai, kad priimdamos savo mylimojo mamą tokią, kokia ji yra, jūs nustosite guosti save tuščiais lūkesčiais, ir neeikvosite energijos pasipriešinimui ir bandymams pakeisti jos charakterį ir įpročius. Juk priimant žmogų tokį koks jis yra bus lengviau bendraujant rasti kompromisą ir suprasti daugelį jo veiksmų ir poelgių.

3. Atvirumas. Nereikia būti „balta ir pūkuota“, vargu ar jūs gerai jausitės, vaidindama jums nebūdingą vaidmenį. Prisiminkite, kad mes visi žmonės ir turime teisę nebūti idealūs, daryti klaidas. Kai žmogus būna pats savimi jo agresija aplinkiniam pasauliu yra daug mažesnė. Žiūrėkite atlaidžiai į anytos klaidas. Tai ji įvertins ir pakeis požiūrį į jus.

4. Pasiryžimas mokytis. Didžiąją savo gyvenimo dalį jūsų vyras pragyveno su mama, ir tai ką jinai davė jam nuo gimimo yra didžiausia vertybė. Tai gali būti tvirtai nusistovėję įpročiai sudarant šeimos biudžetą, paruošiant valgį, palaikant namuose tvarką, marškinių lyginimą ir t.t. Jums svarbu tai pamėginti išmokti, juk jūsų vyras pripratęs, kad tam tikri dalykai turi būti daromi būtent taip, kaip darydavo mama. Ir pridėti į savo asmeninį talentų ir galimybių arsenalą porą punktų, kad būtumėte vyrui geriausia viename ar kitame įgūdyje, nes tai bus pliusas jūsų poros santykiuose. Todėl, jeigu yra ko išmokti – drąsiai mokinkitės. Beveik kiekvienai sūnų mylinčiai mamai bus malonu perduoti savo įgūdžius, kad jos vaikui būtų patogu, kai jos nebus greta.

5. Išmintingai aiškinkitės santykius. Gyvendami atskirai, ar dar po vienu stogu su anyta,, niekada prie jos ne aiškinkitės santykių su mylimu žmogumi. Taip pat nereikia ieškoti bendros kalbos su vyro mama būnant jam greta. Kaip tokiu atveju išvengti aiškinimosi? Visuomet prisiminkite, kad mylima mama – jūsų ar jo – sieloje visada daugiau pergyvens dėl savo vaiko. Todėl kalbėkite, kas su tuo susijęs atskirame kambaryje, pasivaikščiojime, mašinoje, bet kurioje nuošalioje vietoje. Jūsų vyras būdamas skyrium, geriau išgirs ką jūs norite pasakyti, nes nejaus mamos palaikymo ir greta nebus žiūrovų. Pokalbis su anyta praeis efektingiau, jeigu šalia nebus sūnaus – juk mylima mama greta savo vaiko turės daugybę priežasčių ginti savąjį „aš“ ir neprisipažins esanti neteisi.

Visada prisiminkite, kad santykiai su vyru ir anyta – du visiškai skirtingi elgesio modeliai, kurių niekada nereikia painioti. Sukurti santykiai su vyru - automatiškai neatsiras su jo mama. Bet kokius santykius reikia sutvarkyti, palaikyti ir gerinti. Sukūrus savo šeimą, jūs galite kurį laiką gyventi su anyta, ir jūsų užduotis per tą laiką pagerinti santykius su vyru, nuoširdžiai mylėti vienas kitą, branginti savo jauną šeimą, kad netrukus, sukūrus savo jaukų lizdelį pratęsti laimingą šeimyninį gyvenimą ir, žinoma, maloniai priimti į svečius jo tėvus.

 

Naujienų prenumerata

Prenumeruokite naujienas apie artimiausius renginius ir straipsnius psichologijos tema

Psichologija: psichologo paslaugos, psichologo konsultacijos, meno terapija, šeimos psichologas, šeimos psichologija, psichologinė konsultacija, šeimyninis išdėliojimas, kansteliacija, Berto Hellingerio metodas, psichologo konsultacijos Klaipėdoje, psichologinė pagalba, psichologo konsultacijos, psichologas Klaipėdoje, vaikų psichologija, šeimos psichologija, psichologinė pagalba, koučingas, vadybos seminarai.

Psichologė Viktorija Gončarova, Liepų gatvė 3-1, Klaipėda. Tel. +370 611 39950 E-mail: konsultavimas@psichologija.net

Svetainę prižiūri: Seo paslaugos