Lietuviškai

 

По-русски
Konsultacijos
internetu

01

2010.10
Straipsnis

Pinigai ir dvasingumas

Pinigai ir dvasingumas

Žmonės dažnai įsivaizduoja, kad pinigai ir dvasingumas – nesuderinamos sąvokos. Tuo tarpu tikras dvasingumas reiškia harmoniją visuose lygiuose, tame tarpe harmonininę sąveiką su materialine realybe.

Nepaisant daugybę mitų apie pinigus, jie patys yra neutralūs – nei blogi ir nei geri, nei pikti, nei švarūs, nei purvini. Jie – energetinis krešulys, įdėtų vertybių, jėgų, žinių ir mainų priemonės ekvivalentas.

Pinigai – tai jėga  

Mūsų epochoje tai pripažįsta visi. Sąveika su pinigais – tik viena iš gyvenimo pusių, kuri, vis dėl to, labai ryškiai parodo, kaip žmogus elgiasi su savo energija, jam duotu talentu. Kaip žmogus gauna pinigus ir jais disponuoja šiandien yra vienas iš pagrindinių vertinimo kriterijų, pagal kurį aplinkiniai vertina jo veiklą. Pinigų buvimas ar nebuvimas nedaro žmogų automatiškai laimingu arba nelaimingu.

Prieš siekiant pinigų „kaip visi“, geriau būtų atsakyti į klausimą – kam jums pinigai? Jei laimei, tai laimės už pinigus nenusipirksi. Tam, kad sužinoti, kas yra Jūsų laimė, užduokite sau klausimus:

 • Koks aš? 
 • Ko man reikia iš gyvenimo? 
 • Ko aš noriu iš savęs?
 • Kokia pagrindinė mano gyvenimo svajonė? O tai jau Savęs pažinimo Kelio, Dvasios Kelio klausimai.

Tam, kad pasiekti turtų, teks susikauti su savo baimėmis, su nepasitikėjimu savimi, žemu savęs vertinimu, tinginyste, kuno inercija, įpročiais, sąmonės ribotumu, ugdyti savyje valią.

Pinigų sferoje yra masė psichologinių apribojimų

Trukdo:

 • pavydas
 • savigaila
 • pasipiktinimas prieš likimo neteisybę

Su tokio tipo mintimis, kaip Aš niekada nesugebėsiu“,Jiems tiesiog pasisekė“, „Man neužteks jėgų“, „Moterys negali...“, beveik neįmanoma pasiekti gerovės, sąmonė nukreipiama į destruktyvinį kelią.

Kiekvienas turi savo piniginę kartelę – mąstymas į 100 litu per savaitę, 1000 litu, 10 000 (iš kolekcijos: „Na tai jau tikrai neįmanoma...“) ir t.t. jeigu norite ją pakelti, teks gerokai paplušėti, kad išeiti iš pramintų vėžių ir pamatyti naujus platesnius kelius – išplėsti savo sąmonę.

Būtina turėti drąsos, kad įveiktum aplinkos pasipriešinimą. Artimieji trukdo pasikeisti pasikeitimams, bijo prarasti įprastą garantuotą komfortą arba nepasiekti jūsų naujo įvaizdžio. Tolimesnė aplinka – bendradarbiai, pažįstami, taip pat siekia nepaleisti nuo savęs į kitą pasaulį iš pavydo – juk tada teks pripažinti, jog šansas visgi yra, tik reikia netingėti juo pasinaudoti. „Būti kaip visi“ žymiai lengviau.

Taigi, nuo ko pradėti, jeigu jus tvirtai nusprendėte, kad jums reikalingi ir DVASINGUMAS ir PINIGAI.
            Pradėkite nuo svajonės. Reikia mokėti svajoti – ir apie aukštumas, ir apie kasdieniškus dalykus. Svajoti ir išmokti įgyvendinti savo svajones realybėje. Svajonę paversti į tikslą – tai kelias jos materializacijai.

Štai kelios universalios taisyklės:

 • Pinigus, kaip ir viską, ką jus norite pakviesti į savo gyvenimą, reikia mylėti.
 • Išstudijuoti dėsnius, pagal kuriuos jie funkcionuoja.
 • Būti pasiruošusiam mokytis visada ir pas visus. 
 • Niekada nepasiduoti. Tikėti savimi. Klausyti tik savęs.
 • Nugalėti likimo, savo tinginystės, įpročių inerciją. Čia reikės išauklėti savyje drąsą ir stiprią valią. 
 • Suformuluoti savo svajonę konkretaus tikslo pavydale ir sugalvoti jos pasiekimo planą.
 • Disciplinuotai vadovautis juo, pažymint laiko rėmus kiekvieno etapo  įgyvendinimui
    

Jeigu viskas tvarkoj – pirmyn, KELIAUK! Tapkite savo paties gyvenimo ŠEIMININKU!

 

Tam, kad įgyvendinti svajones  ir valdyti savo gyvenimą, verta išmokti valdyti savo jausmus, emocijas, būsenas ir elgesį.

Kviečiame į seminarą „Savivaldos strategija“ spalio 2 d. 12.30 val.

 

Naujienų prenumerata

Prenumeruokite naujienas apie artimiausius renginius ir straipsnius psichologijos tema

Renginiai ir seminarai

Asmeninio patyrimo grupė. Vaikystės traumos ir praeities šešėliai

Seminarų datos: GEGUŽĖS 19 d. (PENKTADIENIS) 18.00 – 20.00 val., GEGUŽĖS 20 d. (ŠEŠTADIENIS) 9.30 – 18.00 val., GEGUŽĖS 21 d. (SEKMADIENIS) 9.30 – 13.00 val.,

Psichologija: psichologo paslaugos, psichologo konsultacijos, meno terapija, šeimos psichologas, šeimos psichologija, psichologinė konsultacija, šeimyninis išdėliojimas, kansteliacija, Berto Hellingerio metodas, psichologo konsultacijos Klaipėdoje, psichologinė pagalba, psichologo konsultacijos, psichologas Klaipėdoje, vaikų psichologija, šeimos psichologija, psichologinė pagalba, koučingas, vadybos seminarai.

Psichologė Viktorija Gončarova, Liepų gatvė 3-1, Klaipėda. Tel. +370 611 39950 E-mail: konsultavimas@psichologija.net

Svetainę prižiūri: Seo paslaugos