Lietuviškai

 

По-русски
Konsultacijos
internetu

14

2011.02
Straipsnis

Neištikimybė: nedidelis užsidegimas arba baisus gaisras – kas liks galų gale?

 
Kaip sužinoti? Ir kas tai yra?

Pagal žodyną „Neištikimybė – tai ištikimybės kam nors arba kažkam laužymas“. Neištikimybė – tai pasikeitimų paieška. Mes ieškome pokyčių ir siekiame neištikimybės (pasikeitimų).

Neištikimybė – tai skausmas, nuoskriauda, pažeminimo, įžeidimo, prislėgtumo  jausmai...

Siūlau tam tikrą konkretų algoritmą, veiksmai žingsnis po žingsnio, kurie šioje situacijoje, leidžia elgtis „išmintingai“, liekant „šalto“ proto būsenoje.

Taigi, pagrindiniai neištikimybės požymiai, pagal mano stebėjimus, atrodo sekančiu būdu:

 • Vyras pradeda kabinėtis prie visko;
 • Išeina miegoti į kitą kambarį arba nustoja mylėtis nemotyvuojant savo elgesio ir neaiškinant priežasties;
 • Nustoja pasakoti apie reikalus, dalytis įspūdžiais;
 • Bando jus pakeisti (šukuoseną, rūbus, kvepalus), ko anksčiau nebuvo;
 • Pradeda smarkiai keistis pats: pas jį atsiranda nauji pomėgiai, noras nusipirkti kažką naujo – rūbus, mašiną, kvepalus;
 • Daugiau, nei įprasta, skiria dėmesio savo išvaizdai;
 • Pradeda dingti darbe iki pat nakties arba jaučiasi slegiamas būdamas namuose, nustoja valgyti namie.

Tai universalūs momentai, bet egzistuoja eilė ir individualių „požymių“, kuriuos gali atpažinti tik pati žmona, gyvenanti šalia. Pavyzdžiui, kai kurie vyrai, atvirkščiai, pradeda būti labai dosniu, su viskuo sutinka, dovanoja gėles, dovanas dažniau, nei įprasta...

Kas motyvuoja vyrą ieškant meilužės?

Noras keistis. Naujovių siekimas yra įdėtas į žmogaus vystymosi programą, ir, jeigu žmona nesikeičia, tai vyras keičia ją. Ir atvirkščiai, jeigu vyras nesikeičia, tada moteris pradeda ieškoti kažką naujo kitame.

Ką daryti, kai „tai“ įvyko? Kaip teisingai reaguoti į vyro neištikimybę?

Labiausiai resursinė ir pati, gal būt iš pirmo žvilgsnio „netinkamiausia“, bet teisinga būsena – nusigręžti ir sukaupus jėgas pasižiūrėti į situaciją iš šalies. Maždaug taip: „mano vyras susirgo, jis turi temperatūros, jis emociškai sublogo“ ir t.t. Juk svarbiausia pirmu momentu – atsikvėpti... ir, tuo pačiu metu, IŠLEISTI VISAS SAVO EMOCIJAS! Galite verkti, dejuoti, raudoti, siusti, bartis, tik draugių apsuptyje, bet, žinoma, ne namiškių akivaizdoje. Bet neilgiau savaitės, kitaip jus emociškai užsiciklinsite, o jums dar viską reikės išgyventi, ir reikalingos jėgos.

Sekantis etapas – „Šeimininkės“ būsena.

Padaryti generalinę tvarką, pakeisti erdvę – perstatyti 27 daiktus namuose ir nusipirkti kažką naujo. Užrašyti viską, ko aš noriu atsikratyti, lapeliuose ir po to juos sudeginti. Sukaupti energiją užsiimant savimi – masažas, šokiai, pasivaikščiojimai, meditacija, energetiniai praktikai... Likti ramiai ir įsitikinusiai savo kaip žmonos teise kovoti už savo namus, savo mylimąjį, už savo vaikų ateitį. Neištikimybė, kad neištikimybė duota ir jums pačiai, ji „perpurto“ visus senus laikus ir praeitį. Ir ateina momentas, kai svarbu sau pačiai nuspręsti – ar reikalingas man tas vyras. Kažkas iš pat pradžių tai žino, o kai kas turi apsispręsti. Ir jeigu sprendimas priimtas, kad taip – tada atleisti ir pradėti viską nuo pradžių. Atleidimo dieta per septynias dienas. Rašome „Aš atleidžiu kažkam už tai, kad jis ... 70 punktų per septynias dienas, kiekvieną dieną sudeginant lapelį su užrašu. Punktai gali kartotis.

Kaip jus sužinosite, kad praėjote šį etapą?

Vyras pradeda anksčiau grįžti namo, pradeda valgyti namuose, pas jus atsiranda vidinė ramybė ir į namus grįžta šiluma, vyras pradeda sakyti komplimentus jums kaip šeimininkei, baigiasi skandalai arba dingsta nykus šaltumas. Dažniausiai tai užtrunka du – tris mėnesius.

Sekantis etapas – „Mergaitės“ būsena.

Svarbiausiai – išmokti priimti pagalbą ir vyro rūpestį, atiduodant jam atsakomybę. Prisiminti nerūpestingumo ir džiaugsmo būsenas. Prašyti vyrą padėti kasdieniuose darbuose, žavėtis juo, džiaugtis savimi ir gyvenimu, užpildyti meile save ir jį.

Kaip jus sužinosite, kad praėjote šį etapą?

Vyras pradeda rūpintis jumis, ir pasiryžęs jums pagelbėti. Šis etapas tęsiasi 2 – 3 mėnesius.

Sekantis etapas – „Meilužės“ būsena padeda atgaivinti aistrą jame ir savyje, aistrą gyvenimui, aistrą seksui. Geriausia šiuo momentu prisiminti, apie ką svajojote vaikystėje, gal būt piešti arba mokytis baleto, - ir tai geriausias laikas tai pradėti.

Kaip jus suprasite, kad jus praėjote šį etapą:

 • Vyras kviečia jus į romantinę kelionę
 • Užpuola jus netikėtinose vietose
 • Sugriebia užpakalį
 • Siūlo ekstremalų seksą ir bet kokius kitus variantus, kuriuos sugeba tik jūsų vyras.

Ir tik dabar jus pasineriate į „Karalienės“ būseną ir sprendžiate, ar Jus pasiruošusi pasilikti su šiuo vyru ir su kokiomis sąlygomis. (Labiausiai paplitusi Moters klaida – „įjungti“ Karalienę pačioje pradžioje, visiškai ignoruojant vyrą, situaciją, visą JĮ, atrodyti tvirta ir nepasiekiama. Tai jus prives ne prie situacijos išsprendimo, o tik prie didesnės įtampos). Jus pareiškiate „karališką pranešimą“ ir stebite vyrą. Jus leidžiate vyrui užkariauti jus iš naujo arba išsiskiriate su juo visiems laikams. Tam laikui jus jau turite savo pajamas, jus jaučiatės nepriklausoma ir laisva. Ir jus suprantate, kad šis etapas atėjo, kai vyras priima Jūsų taisykles ir Jūsų sąlygas, kai jis vykdo net gi tai, ką anksčiau neigė arba kategoriškai atsisakydavo daryti. Jus jaučiate, kad nuoširdžiai žavisi jūsų unikalumu ir didžiuojasi, kad šalia jo tokia Moteris.

Egzistuoja išmintinga korėjiečių patarlė: jeigu virvę suplėšyti ir po to ją surišti, tai galai artėja.

Kas moters veiksmuose provokuoja vyrą neištikimybei?
 • Jeigu moteris tampa mama savo vyrui arba griežtu lyderiu šeimoje
 • Kontroliuoja vyrą
 • Ima visą atsakomybę sau (už namus, už finansus, už vaikus, už poilsį)
 • Visiškai aprūpina šeimą
 • Joja ant sprando vyrui
 • Pati priima sprendimus ir pastato vyra prieš faktą
 • Lemena su juo
 • Nustoja būti ilgą laiką seksualia, kūrybinga ir patrauklia
 • Kelia isterijas ir skandalus
 • Pati atsisako sekso arba pradeda suvokti seksą kaip pareigą

Neištikimybė – tai ženklas, kad reikia kažką pakeisti santykiuose arba savyje. Tai, kaip gaisro varpas, šaukiantis mus skubiai, metant visus reikalus, siekti gelbėti patį svarbiausią – jūsų santykius. Dažniausiai, neištikimybėje kalti abu, ir dažniausiai nuo moters priklauso, kaip pasisuks prasidėjęs gaisras – nedideliu įsideginimu ir atsikratymu nuo nereikalingo, negatyvaus, svetimo arba siaubingu gaisru, po kurio liks išdeginta gaisravietė.

Praktika „Drugeliai“, leidžianti pripildyti namus meilės vibracijomis

Tu atsistoji vidury kambario.  Iškvėpi, pakeliant rankas į viršų, sujungi jas virš galvos ir įkvėpiant nuleidi iki krūtinės vidurio. Iškvėpiant pasuki rankas delnais nuo krūtinės ir įsivaizduoji, kaip tavo meilės centro išskrenda spalvoti drugeliai, kurie pripildo visą erdvę, visą butą.

Naujienų prenumerata

Prenumeruokite naujienas apie artimiausius renginius ir straipsnius psichologijos tema

Renginiai ir seminarai

Asmeninio patyrimo grupė. Vaikystės traumos ir praeities šešėliai

Seminarų datos: GEGUŽĖS 19 d. (PENKTADIENIS) 18.00 – 20.00 val., GEGUŽĖS 20 d. (ŠEŠTADIENIS) 9.30 – 18.00 val., GEGUŽĖS 21 d. (SEKMADIENIS) 9.30 – 13.00 val.,

Psichologija: psichologo paslaugos, psichologo konsultacijos, meno terapija, šeimos psichologas, šeimos psichologija, psichologinė konsultacija, šeimyninis išdėliojimas, kansteliacija, Berto Hellingerio metodas, psichologo konsultacijos Klaipėdoje, psichologinė pagalba, psichologo konsultacijos, psichologas Klaipėdoje, vaikų psichologija, šeimos psichologija, psichologinė pagalba, koučingas, vadybos seminarai.

Psichologė Viktorija Gončarova, Liepų gatvė 3-1, Klaipėda. Tel. +370 611 39950 E-mail: konsultavimas@psichologija.net

Svetainę prižiūri: Seo paslaugos