Lietuviškai

 

По-русски
Konsultacijos
internetu

18

2015.02
Straipsnis

Moters ir vyro santykiai: kodėl po sekso jis užmiega?

Moters ir vyro santykiai: kodėl po sekso jis užmiega?


Psichologo paslaugos psichologas psichologija psichologinė konsultacija geras psichologas psichologine pagalba psichologė psichologai KlaipėdojeVyro ir moters santykiai. Ar galima intymaus gyvenimo harmonija? Ką reikia žinoti apie savo partnerį?

Intymūs vyro ir moters santykiai yra viso gyvenimo kertinis akmuo. Tačiau psichofiziologiniai dviejų lyčių skirtumai gali sukelti nesusipratimų, konfliktų ir neigiamai veikti šeimos santykius. Daugelis moterų kaltina savo partnerį, kad jis nesidomi ja po sekso. Gražiosios lyties atstovės sunkiai priima tai, kad po meilės akto dauguma vyrų praranda susidomėjimą antrąja puse, ir užmiega. Bet viskam yra protingas paaiškinimas. Vyrų organizmas yra veikiamas daugybės medžiagų, kurios po sekso patenka į jo kūną ir smegenis.

Pagrindinis tokio elgesio kaltininkas yra prolaktinas – hormonas, susietas emociniu ir seksualiniu pasitenkinimu. Jo staigus padidėjimas po ejakuliacijos sukelia relaksaciją ir miegą. Miego metu prolaktino kiekis taip pat labai aukštas. Laboratoriniai tyrimai suleidus prolaktiną žinduoliams parodė, kad šio hormono padidėjimas organizme sukelia neišvengiamą nuovargį.

Statistikos duomenimis, prolaktino lygis po lytinio akto keturis kartus aukštesnis, nei po masturbacijos. Savęs patenkinimas negali sukelti ryškų prolaktino padidėjimą. Būtent tuo mokslininkai paaiškina depresiją, kurį atsiranda ilgą laiką nebūnant sekso.

Kitas hormonas, sukeliantis po lytinio akto nuovargio pojūtį – oksitocinas, dar vadinamas meilės hormonu. Jis padidina partnerių artumo ir pasitikėjimo jausmą, mažina stresą, baimę ir įtampą. Kitas veiksnys, kuris įtakuoja, jog vyras po sekso jaučia nuovargį ir mieguistumą tai, kad didėjant oksitocinui organizme mažėja streso lygis.

Vazopresinas yra hormonas, kuris sukelia kitokį nuovargį – nervų sistemos nuovargį. Vazopresino antplūdis atpalaiduoja raumenis ir dar labiau padidina oksitocino lygį organizme. Didėjantis adrenalino ir mažėjantis dopamino lygis sukelia viso kūno atsipalaidavimą, pagerina galūnių kraujotaką ir suteikia lengvumo pojūtį.

Dar vienas svarbus faktas – tai fizinis nuovargis. Aktas vidutiniškai tęsiasi 10 – 20 min. ir ilgiau (jaunos poros). Tuo metu vyras deda daug fizinių pastangų, kad patenkintų partnerį, tai irgi žymiai nuvargina organizmą.

Gydytojų nuomone, moterys neturi negatyviai vertinti vyrų nuovargį po sekso. Juk vyrų ir moterų santykių psichologija, šiuolaikinio mokslo dėka žengė didelį žingsnį pirmyn. Seksologai tvirtina, kad aukštas prolaktino lygis sustiprina dauginimosi instinktą, ir mažina vyrų potraukį kitoms moterims.

Naujienų prenumerata

Prenumeruokite naujienas apie artimiausius renginius ir straipsnius psichologijos tema

Psichologija: psichologo paslaugos, psichologo konsultacijos, meno terapija, šeimos psichologas, šeimos psichologija, psichologinė konsultacija, šeimyninis išdėliojimas, kansteliacija, Berto Hellingerio metodas, psichologo konsultacijos Klaipėdoje, psichologinė pagalba, psichologo konsultacijos, psichologas Klaipėdoje, vaikų psichologija, šeimos psichologija, psichologinė pagalba, koučingas, vadybos seminarai.

Psichologė Viktorija Gončarova, Liepų gatvė 3-1, Klaipėda. Tel. +370 611 39950 E-mail: konsultavimas@psichologija.net

Svetainę prižiūri: Seo paslaugos