Lietuviškai

 

По-русски
Konsultacijos
internetu

25

2013.10
Naujiena

Geriausi vyrai atitenka gražuolėms, bet laimingiausios išlieka ne jos.

Gražuoliai kelia pasitikėjimą

„Mokslo yra įrodyta, kad gražiems žmonės labiau sekasi, – kalbėjo Viktorija Gončarova. – Tai įrodo atlikti moksliniai tyrimai. Jeigu žmogus gražus, išvaizdus, jis įgyja kitų pasitikėjimą, atvirumą. Žmonės linkę labiau pasitikėti dailių veido bruožų, tvarkingu žmogumi. Įrodyta, kad ir įvairios paslaugas teikiančios įmonės, kurių darbuotojai patrauklūs, sulaukia daugiau užsakymų, o pastarieji gauna daugiau arbatpinigių nei ne tokie simpatiški kolegos. Gražios išvaizdos specialistai uždirba pusantro karto daugiau nei tokį patį darbą dirbantys ne itin patrauklūs darbuotojai. Gražuoliai ir karjeros laiptais kopia žymiai sparčiau.

Grožis žmogui duoda daugiau ir tartum leidžia daugiau. Galime su tuo ginčytis, prieštarauti tam, nesutikti, bet taip yra. Graži, tvarkinga moteris sulaukia daugiau vyrų dėmesio. Simpatiškai merginai iki 30-ies, 35-erių metų leidžiama daugiau. Vienos konsultacijos metu vienas klientas yra pasakęs: „Kad ir ką padaro mano žmona, pasižiūriu į ją ir atleidžiu, nes ji tokia graži“. Mes galime kalbėti apie dvasingumą, jį kelti kaip prioritetą, bet vis dėlto grožis mums daro didelę įtaką. Jei į žmogų malonu žiūrėti, nes jis turi gražius plaukus, dailų veidą, sutvarkytus nagus ir yra tvarkingai apsirengęs, jis ir pasiekia daugiau.

Vis dėlto moterys šiais laikais atsiduria keblokoje padėtyje dėl vyraujančios šiuolaikinės tendencijos, kad mes privalome būti panašios į tam tikrus herojus. Tai sukelia tam tikrą riziką. Jei moteris investuoja tik į išorinį grožį, jai tai padės tik iki tol, kol sulauks keturiasdešimties metų.“

Po keturiasdešimties vien grožio nebepakanka

Kaip pavyzdį psichologė papasakoja vienos labai gražios klientės istoriją. Atėjusi į konsultaciją moteris pasakojo: „Aš visada buvau graži. Mama mane auklėjo, kad visur ir visada turiu būti karalienė“. Žinoma, būdama gražuolė, ji turėjo galimybę iš daugybės gerbėjų išsirinkti patį geriausią. Negalime to nuneigti, kad būtent gražios moterys išsirenka geriausius vyrus. Taigi ji ištekėjo už sėkmingo verslininko. Deja, pati visai nedirbo su savo vidumi ir netobulėjo dvasiškai: nesvėrė savo poelgių, nesvarstė, „kur aš einu?“, „kas aš esu?“. Ir jeigu, sulaukusi keturiasdešimties, moteris išlieka to paties dvasinio lygio, kaip ir jaunystėje, tai – visiška tragedija. Taip nutiko ir mano minimai klientei: vaikai užaugo, vyras susirado meilužę. Asmeninis gyvenimas pradėjo žlugti. Gražuolė prisipažįsta – įpratusi, kad ja visuomet bus pasirūpinta, dabar ir finansiškai nebesijaučia saugi“.

Apibendrindama minimos klientės patirtį psichologė atkreipia dėmesį, kad grožis padeda pradinėje sėkmės stadijoje, bet vien jo nepakanka ir sėkmingai ateičiai užsitikrinti. V. Gončarova sako, kad gražus vyras ar simpatiškas vyriškis įpranta prie galimybės viską gauti lengvai, be pastangų. Gražūs vyrai įpranta būti nuolat apsupti daugybės moterų. O kai sukuria santuoką, juos ištinka krizė. Paaiškėja, kad negali taip lengvai gauti meilės, nieko nedarydamas.

„O tas, kuris ne tik rūpinosi tvarkinga išvaizda, jeigu prigimtiniu grožiu ir nebuvo itin padovanotas, bet ir investavo į savo gabumus, charakterį, antroje gyvenimo pusėje tampa daug laimingesnis už jaunystės gražuolius. Vien grožio sėkmei patirti pakanka tik iki keturiasdešimties, vyrams – gal kiek ilgiau, bet paskui gyvenime išlieka tik tai, ką investavome į save: ramybė, džiaugsmas, meilė, pasitikėjimas savimi.

Kai kurie mėgsta kam nors pasakyti: „Tau pasisekė“. Tai netiesa. Ne pasisekė, bet žmogus kažką darė teisingai, jei perkopęs 40 metų yra laimingas“, – kalbėjo V. Gončarova.

Išduoda liūdnas žvilgsnis

Deja, psichologė atkreipė dėmesį, kad dabar vyrauja tendencija investuoti tik į išorę – gausu įvairiausių gražinančių, jauninančių procedūrų. Ir žiniasklaida visais kanalais skelbia: „Pasidaryk šukuoseną, pasidažyk veidą – ir tau seksis“.

„Taip, pirmame etape iš tiesų pasiseks. O toliau? Jeigu nebus ugdoma kompetencija, reikalingi gabumai, anksčiau ar vėliau ateis nusivylimas. Jei žmogus įpranta viską lengva ranka gauti, metai bėga, jis sensta, ir pagaliau ateina ir jį pakeičia kiti – jaunesni, gražesni. Galų gale – sumanesni“, – pastebėjimais dalijosi „Vakarų Lietuvos medicinos“ konsultantė.

Kodėl psichologė vis mini tą 40-ies metų ribą? „Jei moteris nemoka džiaugtis gyvenimu, kad ir kokia graži bebūtų, kai jai jau keturiasdešimt, jos akytės nebeblizga. Iki šio amžiaus dar jaunystė suteikia tą blizgesį. O kai moteris vyresnė, gali vos žvilgtelėjęs į ją aiktelėti: „Vau, kaip puikiai ji atrodo!“ Tačiau ilgiau nei 5 minutes toji gražuolė tavo dėmesio nebeišlaikys.

Kita labai graži klientė pasakojo: „Kai tik vyras iškrečia kokią niekšybę, aš apsiaunu aukštakulnius, pasidažau ir einu pasivaikščioti į miestą. Susižavėjusių žmonių žvilgsniai į mane man būdavo tartum terapija. Susigrąžindavau pasitikėjimą savimi ir grįždavau į namus pas vaikus ir vyrą sustiprėjusi. Dabar man 37-eri. Sulaukiu tų pačių žvilgsnių, bet man tai nebepadeda. Vadinasi, kažko aš iki šiol nesupratau“.

Ši moteris suprato, kad nepakanka vien grožio – vien jis nesuteikia meilės, džiaugsmo, supratimo. Reikia investuoti ir į savo vidų.

Reikalinga harmonija

Tačiau yra ir priešinga tendencija – pasinerti vien į dvasingumą, atmetant išorinį pasaulį. Pavyzdžiui, moteris išsiskyrė. Nusprendė, kad visi vyrai – niekšai. Ir pradėjo labai daug medituoti. Tačiau vien to irgi nepakanka. Reikia mąstyti, rasti atsakymą į tai, kas įvyko. Kodėl įvyko? Derėtų atsakyti į klausimą, ar dar noriu santykių su kitu žmogumi. Vien gebėjimo atsipalaiduoti medituojant nepakanka lygiai taip pat kaip ir rūpintis vien tik savo veidu ir kūnu“.

V. Gončarova pacitavo psichologą Antonijų Menegetį: „Šiuolaikinė moteris turi suprasti, kad investuodama vien  į grožį, ji labai smarkiai rizikuoja. Taip, ji gali save pardavinėti už grožį: manipuliuoti juo, koketuoti, bet jei nelavina savęs kaip asmenybės, nebus laiminga. O jei besirūpinanti savo išvaizda moteris dar ir save analizuoja, atranda save, antroji jos gyvenimo pusė bus dar įdomesnė už pirmąją“.

Portalo konsultantė įsitikinusi – šešiasdešimtmetė moteris, kuri visą gyvenimą investavo į savo vidų, gali gyventi geriau nei dvidešimtmetė. Nes ji dar graži, jei sugebėjo puoselėti savo išvaizdą, įdomi, finansiškai apsirūpinusi, apsupta vaikų, su kuriais sieja šiltas vidinis ryšys, turi vyrą ar draugą ir jau puikiai žino, ko nori.

„Viskas žmoguje turi būti harmoninga. Jei Dievas tau davė grožio – neapleisk ir savo vidaus. Jei esi apdovanotas gražiu vidiniu pasauliu, pasistenk, kad jis atsiskleistų ir per tavo išorę. Juk „dūšia“ yra džiaugsmas, o džiaugsmas – tai meilė. O meilė – tai ne gražūs nagai, o gražūs poelgiai“.

Naujienų prenumerata

Prenumeruokite naujienas apie artimiausius renginius ir straipsnius psichologijos tema

Psichologija: psichologo paslaugos, psichologo konsultacijos, meno terapija, šeimos psichologas, šeimos psichologija, psichologinė konsultacija, šeimyninis išdėliojimas, kansteliacija, Berto Hellingerio metodas, psichologo konsultacijos Klaipėdoje, psichologinė pagalba, psichologo konsultacijos, psichologas Klaipėdoje, vaikų psichologija, šeimos psichologija, psichologinė pagalba, koučingas, vadybos seminarai.

Psichologė Viktorija Gončarova, Liepų gatvė 3-1, Klaipėda. Tel. +370 611 39950 E-mail: konsultavimas@psichologija.net

Svetainę prižiūri: Seo paslaugos