Lietuviškai

 

По-русски
Konsultacijos
internetu

27

2020.09
Naujiena

Paramos grupė negalintiems pastuoti

Spalio 22 d. 18:00 val. Klaipėdoje prasideda emocinės savi pagalbos moterims negalinčioms pastoti. Numatyti 10 susitikimai.

REGISTRACIJA: konsultavimas@psichologija.net arba tel .+37061139950

NEGALĖJIMAS/SUNKUMAS. Mūsų laikais tai girdi vis daugiau moterų. O tai reiškia, kad auga skaičius moterų, kurios jaučia didelį (kartais net milžinišką) dvasinį skausmą.

Pradžiai keli faktai, rodantys, kad psichologinis aspektas nevaisingume yra didžiulis. Atlikti moksliniai tyrimai rodo, kad pusei (50 %) moterų patiriamas nevaisingumas (JAV atliktas tyrimas) – sunkiausias patyrimas jų gyvenime. Moterys, kurios nesėkmingai bando pastoti, neretai turi tokio lygio klinikinę depresiją, kaip tos, kurios serga vėžiu. Nevaisingumo išgyvenimas yra prilyginamas psichologinės netekties traumai. Tėvystė yra vienas iš svarbiausių suaugusio žmogaus biologinių, socialinių bei psichologinių tikslų. Šį vaidmenį mes matuojamės nuo vaikystės ir susidūrimas su negalėjimu pastoti neretai yra suvokiamas kaip netektis (moteris neteko galimybės tapti biologine mama)...

nevaisingumas grupinė pischologinė pagalba

Grupė gali tapti ta vieta, kur kalbėtis yra saugu, ramu ir paprasta. Kalbamės apie tai, kaip pasikeitė požiūris į save, po skausmingo išgyvenimo.  Juk požiūris į save apima labai daug: tai savo moteriškumo išgyvenimas, tai savivertės jausmas, tai (ne)pilnavertiškumo jausmas. Kai grupėje kalbi pati ir girdi kitus, kai girdi psichologo komentarus ar pastebėjimus, pradedi pamažu matyti savo mąstymo, nuostatų ar net, kartais, vertybių klaidas, pradedi matyti, kur esi užstrigusi. Juk nuo mūsų požiūrio į save priklauso mūsų savijauta, mūsų santykiai, mūsų priimami (ar ne) sprendimai. Nuo mūsų požiūrio į save priklauso mūsų psichinė sveikata, o nuo jos ir visas organizmo funkcionavimas.


Praktiškai visuose susitikimuose yra paliečiama Santykių tema. Juk neįmanoma, kad nepastojimo tema nepaliestų poros tarpusavio santykių, jų santykio su pasauliu, jų santykio su ta žmonijos dalimi, kurie turi vaikų.

Viktorija Gončarova
Psichologė

Kaina vienam grupės dalyviui – 15 eurų / susitikimas.

Tikslesnė informacija bus išsiųsta užsiregistravusiems.
Apie savo norą dalyvauti grupėje praneškite el. paštu konsultavimass@psichologija.net

arba telefonu +370 61139950

Naujienų prenumerata

Prenumeruokite naujienas apie artimiausius renginius ir straipsnius psichologijos tema

Psichologija: psichologo paslaugos, psichologo konsultacijos, meno terapija, šeimos psichologas, šeimos psichologija, psichologinė konsultacija, šeimyninis išdėliojimas, kansteliacija, Berto Hellingerio metodas, psichologo konsultacijos Klaipėdoje, psichologinė pagalba, psichologo konsultacijos, psichologas Klaipėdoje, vaikų psichologija, šeimos psichologija, psichologinė pagalba, koučingas, vadybos seminarai.

Psichologė Viktorija Gončarova, Liepų gatvė 3-1, Klaipėda. Tel. +370 611 39950 E-mail: konsultavimas@psichologija.net

Svetainę prižiūri: Seo paslaugos